ISI YALITIMI (MANTOLAMA) NEDİR?

Mantolamayı , dışarıdaki soğuğu içeri sokmamak ve aynı zamanda içerideki ısıyı korumak için yalıtım malzemeleri ile tüm bina dış yüzeylerinin kaplanması olarak tanımlayabiliriz. mantolama kullanılan en etkili ısı yalıtım sistemidir. Binada ısı köprülerine imkan vermeyecek biçimde uygulanan ısı yalıtım sistemi ile bir yandan konfor diğer yandan ise önemli ölçüde ekonomi sağlanır.

NEDEN ISI YALITIMI YAPTIRMALIYIZ?

Isı, ortamlar arasında sıcaktan soğuğa doğru akan bir enerji şeklidir. Kışın ısıtılmış iç ortamlardan dışarıya, yazın ise dışarıdan soğutulmuş iç ortamlara doğru akar. Binanıza uygulanacak doğru bir ısı yalıtım sistemi ile hem kışın ısınmak için harcadığınız enerji ve yakıttan, hem de yazın klima, (elektrik, soğutma gazı, teknik servis) giderlerinden tasarruf sağlayabilirsiniz. Dış cepheye uygulanacak kalıcı bir ısı yalıtımı sistemi ile ortalama % 50 oranında enerji ve yakıttan tasarruf sağlanır. Kullanım ömrü bina ömrü ile eşit olan bu uygulama için yapılan harcama 3 yıllık bir süre sonunda geri dönüşüm sağlar.
Kışın soğuğu yazın ise sıcağı geçirmez 4 mevsim mükemmel kalıcı çözümler sağlar.
Rutubetsiz sağlıklı ve rahat bir yaşam sağlar, evinizi küf ve nemden korur.
Binanızın ömrünü uzatır, cephelerinize dekoratif ve estetik bir görünüm kazandırır.

Ücretsiz Keşif ve Teklif Almak İçin:

(0212)  451 55 92- 93  nolu telefonlarımızı arayabilir veya teklif formumuzu doldurarak bize ulaşabilir, tüm konut sorunlarınızı AKYÜZ İNŞAAT ile çözebilirsiniz. akyuz@akyuzinsaat.com