KENTSEL DÖNÜŞÜME HAZIR MISINIZ

ESKİ BİNALARINIZI YENİDEN YAPIYORUZ
20 YILLIK TECRÜBEMİZLE HİZMETİNİZDEYİZ

Binalarınız artık yaşlandı. Büyük ihtimalle olası depremi karşılayabilecek durumda değil. Ya yıkılacak yada çok büyük hasar görecektir. Bu vahim sonuç 2002 yılından beri Üniversitelerin ve özel şirketlerin yaptıkları çalışmalarla ortaya çıkmıştır.

1998 yılında dış cephe ısı yalıtımı ve çatı onarımı uygulamaları başta olmak üzere Faaliyetlerini sürdürmek üzere kurulan, firmamız sağladığı yenilikçi çözümler  ve sektöre getirdiği güçlü alt yapısıyla  müşterilerinde güven uyandıran AKYÜZ İNŞAAT, 2012 yılından itibaren gündeme gelen kentsel dönüşüm projelerinde rol almaya başlamış ve benimsediği yenlikçi kimliği ile bir çok başarılı projeye imza atarak,evlerini güvenilir bir markaya emanet etmek isteyen bilinçli müşterilere adını duyurmayı başarmıştır.

KENTSEL DÖNÜŞÜM İŞLEMLERİ NASIL YÜRÜTÜLÜR

Kat maliki yada bina yönetimi Riskli yapı Tespit raporu için lisanslı kuruluşa başvurur.

Çıkan rapor sonucuna göre riskli bulunan binalarda 3/2 çoğunlukla dönüşüm kararı alınır.

Kat maliklerince yüklenici firma belirlenir ve inşaat yapım sözleşmesi yapılır.

Faiz desteğinden yaralanılarak kredi kullanmak isteyen kat malikleri kredi başvurularını yapar, Faiz desteği için Bakanlık onayı alınır ve kredi kullandırımları gerçekleştirilir.

Anlaşma yapılan yüklenici firma tarafından inşaat süreci başlatılır.

Yapımı tamamlanan binanın iskanı alınır ve kat maliklerine yeni tapuları teslim edilerek, Kentsel Dönüşüm işlemi tamamlanır.

KENTSEL DÖNÜŞÜM KREDİSİ NASIL ALINIR

Hazırlanmış olan riskli yapı tespit raporu ilgili bakanlık tarafından onaylanmakta ve daha sonra binanızın yeniden inşaatı için Kentsel Dönüşüm kredisi veya kira yardımı sizlere sunulmaktadır. Kira yardımı 18 aylık süre ile verilmekte ve 795 TL ile sınırlandırılmaktadır. Kentsel Dönüşüm kredisi ise; % 0.45 ile % 0.55 faiz oranları arasında değişkenlik göstermekte ve üst limiti her bir daire için 100.000 TL olmaktadır.

AKYÜZ İNŞAAT uzman kadrosu ile yerinde kentsel dönüşüm konusunda hak sahiplerine yıkımdan, yenilemeye kadar hizmet vermektedir. Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz

AKYÜZ İNŞAAT SİZE YENİ YAŞAM ALANLARI
SUNUYOR.

Ücretsiz Keşif ve Teklif Almak İçin:

(0212)  451 55 92- 93  nolu telefonlarımızı arayabilir veya teklif formumuzu doldurarak bize ulaşabilir, tüm konut sorunlarınızı AKYÜZ İNŞAAT ile çözebilirsiniz. akyuz@akyuzinsaat.com