ISI YALITIMI NASIL YAPILIR?

Öncelikle binanın dış cephesi ile ilgili gerekli inceleme yapılarak uygulamaya geçilmelidir.

İlk olarak yüksek eğriliklere sahip veya tutunmaya elverişsiz yüzeylerde gerekli alt zemin düzeltmeleri yapılmalı, bina cephesinde bulunan yağmur inişleri ve klima gibi elemanların montaja uygun sökümü yapıldıktan sonra uygulamaya geçilmelidir.

Gerekli alt zemin hazırlığı yapılmış yüzeyler için yalıtım levhasının çepe çevre kenarlarına 4-5 cm ‘lik şerit halinde ve tam yalıtım levhalarının orta kısmına  eşit uzaklıklarda üç parça ıs yalıtım yapıştırıcısı noktasal olarak mala boyutlarında sürülür.

Levhalar yapıştırılacak yüzeye hafif bir baskı ile aşağıdan yukarıya, en altta su basman profiline oturtularak birbirine değecek şekilde şaşırtmalı olarak sıralanır. Yalıtım levhaları nın derzleri üst üste gelmemelidir. Dübel kovanı açılan deliğe yalıtım levhasına bitişecek şekilde yerleştirilir, zeminin türüne göre plastik ya da çelik çivi yerine çakılır.

Isı yalıtım sıvası, 10X10 mm lik diş aralığına sahip taraklı çelik mala ile uygulanır. Donatı filesi ek yerlerinde 10 cm üst üste binecek şekilde mala ile sıva kurumadan sıvanın içerisine dış cepheye yakın olacak şekilde bastırılır ve yüzey üzerinde taşan sıva perdahlanır. Pencere ve kapı köşelerine takviye olarak özel çapraz donatı filesi uygulanır.

Hazırlanan  homojen  sıva karışımı  paslanmaz çelik mala ile düzgün bir şekilde yüzeye  sürülür ve üründeki partikül kalınlığında bir tabaka elde etmek için fazla malzeme  yüzeyden temizlenir.  Uygulan sıva üzerine bir kat dekoratif mineral kaplama astarı uygulanır.

Dekoratif mineral kaplama,  uygulama yüzeyine homojen bir şekilde uygulandıktan en çok 10 dakika içerisinde desen verilmelidir.

Dekoratif mineral kaplama dokusunu elde etmek için plastik veya poliüretan mala yardımıyla dairesel hareketlerle desen verilir. Desen verilirken mala yüzeyi sık sık sıyrılmalıdır. Geniş alanlı yüzeylerde bindirme olmaması için iş üstünde yeterli sayıda eleman çalıştırılmasına, malzemenin ara verilmeden ve derz bitişlerine ya da detay köşelerine gelinceye kadar ıslak ıslak sürülmesine özen gösterilmelidir.

Yukarıdaki  işlemler yapıldıktan sonra Tüm cepheler Silikon esaslı  boya ile iki kat boyanmalıdır

Ücretsiz Keşif ve Teklif Almak İçin:

(0212)  451 55 92- 93  nolu telefonlarımızı arayabilir veya teklif formumuzu doldurarak bize ulaşabilir, tüm konut sorunlarınızı AKYÜZ İNŞAAT ile çözebilirsiniz. akyuz@akyuzinsaat.com