Dış Cephe Onarım Ve Boya

Dış cephe boya veya kaplamalar uygulandığı yüzeyi güzelleştiren ve koruyucu bir tabaka meydana getiren malzemelerin genel adıdır. Uygun zemin hazırlığı sonrası,astar kullanımı yapılır, son kat olarak da istenen renkte düz veya grenli boya ya da dekoratif mineral kaplama ile işlem bitirilir.

Çatlakların Yapıya Verdiği Zararlar

Bina cephelerinde az ya da çok, çeşitli tip ve büyüklükte çatlaklar görülür. Bu sorunla özellikle uzun süredir kullanımda olan binalarda çoklukla karşılaşılmaktadır.

Nem çatlak boyunca duvarın içine girer ve bir süngerdeki gibi yayılır. Duvara işleyen nem duvardaki ısı yeteneğini azaltarak,dış cephe boya tabakasından dış sıvaya oradan da tuğlaya doğru iner ve duvarın iç cephesine baskı yaparak çıkabilir.

Soğuk ve sıcak havalar, her iki tarafında hareketine neden olur. Çatlak kenarları birbirine sürtünerek, çatlağın genişlemesine ve derinlemesine yol açar. Duvarda bulunan nem, yaz aylarında buhar olur, kış aylarında buza dönüşerek genişler. Her iki durumda da,dikkate değer ölçüde basınç kuvvetleri oluşur. Bu sonuçlar dış duvardaki ilk çözülme ve gevşeme belirtileridir. Daha sonra, gevşeme yerlerinden küçük parçalar dökülmeye başlar. Artık dış duvardaki kansere benzer hastalık başlamıştır. Erken teşhis ve doğru uygulama yapılmaz ise bina kullanılmaz hale gelir.

Silikonlu Düz Boya

Maksimum nefes alma ve su iticiliği özelliğine sahip olup renkleri solmayan düz bir dış cephe boyasıdır. Sarfiyat m²’ye 400 gr

Akrilik Düz Boya

İzolasyonlu düz bir dış cephe boyasıdır. Rulo ve fırça yardımı ile uygulanır.
Sarfiyatı m²’ye 400 gr

Grenli Tekstüre Boya

Mat ve dekoratif görünümlü olup, role ve fırça yardımıyla uygulanır.

Dekoratif Mineral Kaplama

Maksimum suya dayanıklı, nefes alma özelliği olan silikon ve elyaf katkılı akrilik esaslı kullanıma hazır, çelik mala yardımı ile uygulanan bir dış cephe kaplamasıdır.

Sarfiyat m²’ ye 2 kg.

Ücretsiz Keşif ve Teklif Almak İçin:

(0212)  451 55 92- 93  nolu telefonlarımızı arayabilir veya teklif formumuzu doldurarak bize ulaşabilir, tüm konut sorunlarınızı AKYÜZ İNŞAAT ile çözebilirsiniz. akyuz@akyuzinsaat.com